image 25 (3)

„Po strednej som si chcela privyrobiť v zahraničí, kým začnem študovať na vysokej a naučiť sa trochu nemecky. Hľadala som na internete nejaké agentúry a našla som zaujímavú ponuku opatrovať dve malé deti u rodiny v Zürichu. Súčasťou práce bolo aj upratovanie a varenie. Plat nebol zlý, agentúra záujemcom vybavila všetky potrebné papiere aj cestu za malý poplatok. Na letisku ma čakal taxík, ktorý ma zaviezol do menšieho mesta pri Zürichu.

Dom bol veľký a krásny, so záhradou a obrovským pozemkom so súkromnou SBSkou. Keď som sa ženy v dome, ktorá ma privítala spýtala, kde sú deti, povedala mi, že deti sú na prázdninách u starých rodičov a mojou prácou bude upratovať dom a variť. Zdalo sa mi to divné, no začala som aj tak pracovať. Musela som pracovať niekedy aj 13 hodín aj cez víkendy. Po viac než mesiaci som čakala, že dostanem dobrú výplatu no žena a muž v domácnosti mi povedali, že najprv musím splatiť cestu a ubytovanie.

Nesúhlasila som, a začala som kričať a vyhrážať sa, že ich oznámim polícii. Zrazu ma začali ukľudňovať a dali mi hotovosť 200 EUR, že zvyšok mi vyplatia na druhý deň. Na druhý deň prišli iní muž a žena a tí mi povedali, že ma kúpili od domácich a budem robiť to, čo mi povedia, lebo inak moja rodina na Slovensku uvidí. Zľakla som sa, a išla som s nimi. Zavreli ma v byte a začali mi vodiť klientov, s ktorými som mala mať sex za peniaze. Tie som však nikdy nevidela. Nemohla som vychádzať z bytu a dávali mi tabletky, aby som vydržala dlhšie pracovať. Jeden klient chodil častejšie a tak som mu povedala, čo sa deje. Dohodli sme sa, že mi pomôže.“